Zlatá čísla – klíč k úspěšnému podnikání?Zlatá čísla, někdy také označována jako VIP čísla, jsou telefonní čísla ze speciální edice, které jsou něčím výjimečné. Jejich výjimečnost spočívá v seřazení a volbě jednotlivých čísel tak, aby byli pro volajícího snadno zapamatovatelné, a to na tolik, že si kontakt nebude muset nikde dohledávat, jelikož si na něj snadno vzpomene.

Můžou to být tedy kombinace např. pěti stejných čísel v celém telefonním čísle, takže pro příklad 606 666 600. Nebo také kombinace čísel ve stejné číselné řadě, která pak vypadá např. jako 744 744 447. Anebo kombinace takových čísel, u kterých platí, že jsou snadno zapamatovatelná z důvodu pořadí a návaznosti, jako např. 605 606 607.

telefon

Zakoupení takového čísla samozřejmě něco stojí, může se jednat i o částku dosahující několika sta tisíc. Na druhou stranu se může jednat opravdu o skvělou investici pro vaše podnikání, a to hlavně v případě, že je vaše služba závislá na telefonické komunikaci se zákazníky. Asi bude zbytečné, aby do takového čísla investoval obchůdek na malém městečku, který je jediný toho druhu široko daleko. Představte si ale situaci, že děláte rozvoz jídel z vaší restaurace, stejně jako deset dalších restaurací ve vašem městě. Zakoupíte si číslo, které má tvar 777 888 888. Zatímco ostatních deset restaurací mají obyčejná čísla typu 739 958 510. Které číslo si asi zákazníci zapamatují lépe? Lidé jsou lenivý, v dnešní době, kdy je obrovský příval nových informací, a lidé jsou jimi převršení, nechtějí vyhledávat žádné nové, pokud to není nutné. Takže si vyberou tu pohodlnější volbu, a než aby museli na internetu vyhledávat číslo na jinou restauraci, vytočí tu vaši, protože mají číslo uložené v paměti.

restaurace

Samozřejmě to není jediný aspekt podnikání a neměli byste spoléhat, že si zakoupíte zlaté číslo, a rázem vaše oblíbenost u zákazníků vyletí do vzduchu jako raketa. U takové restaurace třeba záleží i na složení jídelního lístku, chuti, pečlivosti, rychlosti dovozu, ceny za dovoz a podobně. Pokud jsou ale tyto parametry s vaší konkurencí podobné, může to být právě telefonní číslo, které rozhodne, že si zvolí vás. A podnikání často stojí na těchto malých detailech.