Jak je na tom elektroinstalace ve vašem bytěRekonstrukce elektroinstalace v bytě

Zakoupili jste byt, dejme tomu ve vaší vysněné lokalitě, a není to zrovna byt na investici? Záleží vám na tom, aby se vám v něm dobře bydlelo, byli jste tu spokojení a měli v něm potřebné zázemí? Mimochodem, víte o tom, že zajištěné bydlení bez dluhů a dalších závazků významně přispívá ke snížení chronického stresu? Ke snížení stresu ovšem přispěje i skutečnost, rozhodnete-li se byt v rozumné míře rekonstruovat.

elektrický rozvaděč

Záměrně zde uvádíme výraz „v rozumné míře“, poněvadž pokud je uvnitř vyzděné, nikoli umakartové jádro, nemá smysl jej znovu bourat, pokud vám vyhovuje jeho dispozice. Stejně tak nová kuchyňská linka nemusí „jít dolů“, pokud je praktická a funkční. A pokud vám nevyhovuje dekor dvířek, dají se zakoupit jiné, zhotovené na míru, a vše ostatní zůstane na svém místě. Podobně se to dá řešit i s pracovní deskou.

blesky při bouřce

Co by vás však mělo zajímat prioritně, je stav rozvodů vody, odpadů a zejména elektroinstalace. Pokud je v bytě ještě stará hliníková kabeláž, měli byste uvažovat o její výměně za moderní měděnou alespoň, co se týče zásuvkových okruhů. Ty světelné bývají obvykle méně zasažené „zubem času“, ale když už se pustíte do větší rozdělávky a budete nově tahat kabely ve zdi, může se vyplatit provést rekonstrukci elektroinstalace v Praze 4 komplexní.

Nezapomeňte na hromosvod

Běžnou součástí bytových domů jsou i hromosvody. Nejsou tam jen na ozdobu, je to velmi důležitý bezpečnostní prvek, který chrání (nejen) obyvatele domu před smrtelným úrazem a zároveň zabezpečuje objekt před vznikem požáru. Jako nově příchozím majitelům bytu v bytovém domě vám doporučujeme prověřit stav hromosvodu, a to nejprve na domovní schůzi dotazem na správce objektu, případně pak zajištěním revizní prohlídky hromosvodu přímo na místě. Když je totiž hromosvod poškozený, např. vlivem koroze či mechanické závady, je to, jako kdybyste na domě žádný hromosvod neměli.