S ručním vysavačem dna bazénu odstraníte nečistoty, jako s robotikouKdo si pořídí na zahradu bazén, a může to být třeba i docela malý, kruhový, o průměru necelé čtyři metry, bude pro udržení čisté vody uvnitř nádrže vyžadovat potřebná příslušenství, zejména filtrační nádobu s čerpadlem, desinfekční chemii a také vysavač nečistot z bazénového dna. Vysavač je potřebný zejména z toho důvodu, že se i při sebelepší snaze o důkladné filtrování vody na dně usazují různé nečistoty, jako jsou stébla trav, prachové částice, zemina, kamínky a nánosy biologického materiálu, který se nám uvolňuje z pokožky. Pokud bychom ponechali dno svému osudu, bylo by brzy vhodným terénem pro rozmnožování různých bakterií a dalších mikroorganismů, což by mohlo časem vézt až k odstavení bazénu z provozu a k jeho důkladnému vyčištění.

dívka na lehátku na hladině bazénu

Odsávání nečistot ze dna je přitom velice jednoduchý proces. Buď využijete automatických či poloautomatických strojů s vlastním pohonem, anebo budete pohánět vysavač vy, silou vašich paží. Ruční vysavač, což je pouhý nástavec na teleskopickou tyč, zastane stejnou práci, pokud jste důslední a pečliví, a co je podstatné, cena nástavců je velice nízká, v řádu několika stokorun. Není to tedy žádná obrovská investice, a navíc má tento způsob práce jednu podstatnou výhodu:

notebook u bazénu

Rozhýbete své zlenivělé tělo – kdo z vás se věnuje sedavému zaměstnání, anebo pracuje manuálně, ale s různými stroji a pomůckami, a kdo se vozí denně do práce autem, možná se ocitá v situaci, kdy vám schází tělesný pohyb. A právě práce s ručním vysavačem do bazénu Chlorito je skvělý způsob, jak své tělo rozhýbat, jak zlepšit kondici, jak zvýšit psychickou odolnost a zlepšit náladu, a jak zaměstnat i svalové partie, které příliš nepoužíváme, např. vnitřní zádové a břišní svaly. Výhodou ručních vysavačů je také to, že se na nich prakticky nemá, co pokazit, je to čistě mechanická záležitost, žádná elektronika. A pokud náhodou nástavec praskne nebo se odlomí, zas tak výrazná díra v rodinném rozpočtu to nebude.