Webové stránky, ze kterých dýchá teplo a pohoda Když brouzdám po internetu, často trpím pocitem, že jsou všechny stránky stejné, dělané nějakým automatem a obrázkům snad nejde ani věřit. Vše je takové odcizené a nepřirozeně barevné. Všude rotují nablýskané krásné slečny, defilují naleštěné výrobky, hesla slibují, slevy slevují.
Přesto jsem objevila několik neotřelých perliček, kde jasně vidíme, že to jde i jinak, jednodušeji a lidsky.
hrnčířský kruh
Jak příjemná je stránka „ Zkopanic“, kde milá obyčejná paní prodává své bylinky a marmelády. Na  úvodní  fotce vidíme krajinu, kde bylinky rostou i milou paní, která je jistě opravdová. Vše je jasné jak facka. Ano, tomuto se myslím dá opravdu věřit. A mimochodem, ty sirupy jsou boží.
Dalším příkladem je „Křepická  keramika“. Zde nenajdete výrobky nafocené v ateliéru, tisíckrát okopírované. Hrnečky i džbánky se povalují v trávě, ve sněhu, občas i s naprosto reálnou kočkou, broučkem či květinou. I výrobky jsou originální, každý jiný, krom běžných ptáčků a slonů je zde k nalezení i africká či australská zvířena, krokodýli, chameleoni, figurky losa i ptáka kivi či blbouna nejapného. Pruhovaná keramika budí dojem jako by se jednalo o dřevo. I figurky andělů a čarodějnic se křečovitě neusmívají a vypadají jako v pohybu. Jednoduché, přehledné a hotová nadílka.
tvrdé dřevo
Z jiného soudku je“ Nábytek Eschler“. Tady opět vidíme, že autor tvoří na venkově v obyčejné stodole. Ale jaké poklady zde najdeme. To nejsou ty strohé rovné a kolmé tvary, na které jsme u nábytku zvyklí. Hodiny, židle, stoly i zvonice se vlní a dýchají na nás neskutečně příjemnými barvami. Sochy jsou něžné a křehké, zvonice bytelné a i věšáky jsou roztančené. Prostě nádhera. Je za tím cítit poctivé kvalitní dřevo a hodiny práce lidských rukou.
Závěrem snad jen toto. Webové stránky mohou být i milým pokoukáním a ne jenom reklamním billboardem. Zkuste se tam podívat, je tam dobře a na některých výrobcích zahlédnete i kousek sluníčka, které nám v zimě tolik schází.

Posted in Nezařazené