Parga, láska na první pohled.Parga je středně velké, velice živé městečko jižně od přístavu Igumenitsa. Nejsou tu žádné velké hotely, jen starší bílé domky, hrad, spletité uličky, škola, kostel, trh, a nepřeberné množství obchodů a restaurací. A pláže.
město Parga

· Kam v Parze na pláže? Samozřejmě záleží na tom, kde bydlíte, jak rádi chodíte a zda dáváte přednost pohodlí se slunečníky, lehátky a restauracemi, nebo toužíte po naprostém klidu. Městská pláž je taková obyčejná. Ne příliš čistá a panuje zde dosti čilý ruch a lodní provoz. Pláž napravo od hradu je dlouhá, písečná a poměrně klidná. Nalevo od centra najdete menší, spíše oblázkovou pláž s mnoha skalními útvary. Ovšem pokud toužíte po něčem opravdu romantickém, udělejte si výlet podél pobřeží severním směrem. Hned za vesnicí Valtos cesta uhýbá do kopce mezi olivové háje. Po krátkém výšlapu jste na vrcholu s nádherným výhledem a po odbočení vlevo sestupujete zvolna k moři. Celá cesta je lemována keři s liči, které zraje téměř nepřetržitě. A po třech kilometrech zbystřete. Nenápadná cedulka Sparta vás zavede k malilinké pláži. Je obsazeno? Nevadí, po chvilce je další malá odbočka a na konci cesty naleznete poklad. Oslnivě bílou pláž s tyrkysově modrou vidou, skálou s jeskyní, pramenem s pitnou vodou a kapličkou. Málokdy tam někdo je, a když tak domorodý rybář, který uloví a jde domů. Je libo něco většího? Pěšky nebo loďkou se můžete vypravit na nedalekou velkou písečnou pláž Lichnos.
přístav Parga

· Kam na výlety? Lodí například na Korfu, Paxos a Antipaxos, nebou řekou Styx do vnitrozemí. Doporučuji si výlet koupit až na místě. Jsou zde pobočky několika společností a předhánějí se v cenách. Kratší lodní výlety pořídíte přímo u kapitána za polovičku. Pěšky si můžete vyrazit i k nedalekým vodopádům.

S jídlem si také nedělejte starosti. Hospůdky jsou útulné a cenově dostupné. Ráno okolo osmé je možno v přístavu zakoupit čerstvé ryby a trh s ovocem a zeleninou je dobře zásoben.

Ještě váháte? Je to opravdu ráj. Především na jaře a na podzim, kdy tu není tolik turistů.

Posted in Nezařazené