Pro koho je investování vhodné?Když se řekne investování do akcií, většina lidí si představí slavnou ulici Wall Street v jižní části Manhattanu. Ovšem zde projde pod rukama každý den obchodníkům miliony dolarů. My pro začátek budeme stát přeci jenom trochu při zemi. Pokud chcete zkusit štěstí s obchodováním, jde to i u nás. Ještě než se však pro tento krok rozhodnete, je dobré si investování do akcií vyzkoušet nanečisto. Je nutné se problematice alespoň nějakou dobu věnovat. Způsob, jak se o novinkách ze světových burz dozvědět více, nabízí Výběr TradeCZ Tradecz.

graf růstu

Pokud se rozhodnete začít s obchodováním na českých burzách, v současnosti je možné využít služeb dvou. Jsou to Pražské burzy a RM-SYSTÉM. V případě, kdy máte pocit, že je pro vás český trh až příliš malý, je možné začít investovat i na zahraničních burzách. Ty nabízí větší možnosti, zisk, ale samozřejmě i větší riziko. Je pochopitelné, že kvůli obchodování nebudete jezdit do ciziny, investovat do zahraničních akcií se dá i v pohodlí domova.

Jak na burze obchodovat?

Na burze nemůže obchodovat každý, i když se to tak může zpočátku jevit. K zahraničním burzám se připojujete elektronicky prostřednictvím licencovaného obchodníka. Burzovní obchody smí uzavírat pouze členové uzavřené burzy. Čeští obchodních tak mohou být přímými členy tamní burzy, případně využívat pro obchodování smluvního partnera.

hodnoty akcií

U nás však nenajdeme pouze burzu s cenným papíry, je možné narazit i na daleko průhlednější burzy například s exotickým ptactvem či drahými kovy atd. I tady potřebuje obchodník jistou dávku umu, aby mohl být úspěšný. Povětšinou však burzy fungují na principu, kdy prodejce jedná přímo se zájemcem. Je tedy jen na vás, pro kterou volbu se rozhodnete a zda se odhodláte obchodovat a bojovat v nebezpečném světe plného nejistot, proher, ale i velkých peněz.