Rolety den a noc – vkusný a moderní prvek stínící techniky do bytu i kancelářeStínící technika se neustále vyvíjí a lidé chtějí stále víc a víc pohodlí, zábavnější prožitky, praktičtější pomůcky kolem sebe a také vyšší estetický dojem. To vše s roletami den a noc úzce souvisí, objevily se na trhu jako důsledek přirozené lidské činnosti, aby konkurovaly stávajícímu zastínění, především horizontálním žaluziím. Čím se od žaluzií liší a proč je o ně z řad běžné klientely zájem?

okno v ložnici

Mají široké pruhy – úzké proužky žaluzií nejsou příliš útulné, působí spíše rušivě, a proto se také velmi často taková okna doplňují dalšími ozdobnými prvky, jako jsou závěsy či záclony. Odlišná situace je u rolet den a noc, kde jsou pruhy látky mnohem širší. Vytváří lepší estetický dojem již samy o sobě a stávají se praktickým i estetickým doplňkem v každé domácnosti, ať už je osadíte do oken, dveří, světlíků a kamkoli jinam v obývacím a dětském pokoji, v pracovně, v ložnici nebo třeba v kuchyni či v koupelně.

rolety den a noc

Zastínění je jiné – nelze říci, že by bylo horší nebo lepší, než u žaluzií, je zkrátka odlišné. Vytváří příjemné a zvláštní přítmí, je to dáno jejich strukturou, není to zkrátka plech, ale textil. Zatemnění je i při maximálním zatažení rolet alespoň trochu průsvitné, záleží vždy na hustotě vláken a barvě textilie a tak lze nejlépe na základě osobní zkušenosti např. v kamenné prodejně odhadnout, jak byste si ideální zastínění doma představovali právě vy. Množství světla lze pak korigovat posunem jednotlivých pruhů proti sobě ve dvou vrstvách za sebou, tento proces má své kouzlo a stěží jej lze slovně popsat – nejlépe je přesvědčit se o tom sami.

Snadná údržba, dlouhá životnost, jednoduchá montáž – s těmito atributy tyto výrobky uspěly na trhu již mnohokrát, a proto se také těší dobrým referencím. Snadno se udržují v čistotě a nepodléhají takovému opotřebení, že byste je museli po několika letech vyměnit.