Jak zvolit správný sportovní outfitŘíká se, že sportem míříme ku zdraví, a tím se poslední dobou řídí čím dál víc lidí. Pokud se však chceme začít aktivně věnovat nějakému sportu, je velmi důležité pořídit si i kvalitní vybavení, počínaje správným sportovním oděvem. Na co se tedy zaměřit, a jak vybírat?

Sportovní obuv

Při výběru sportovní obuvi Sportoaza je důležité zvážit hned několik faktorů. Prvním z nich je samozřejmě to, jaký sport jsme se rozhodli vykonávat. V případě, že chceme běhat, potřebujeme speciální běžeckou obuv, která je navržena tak, aby nárazu (moment kdy noha dopadne na zem) tlumila dopad, a šetřila tak naše klouby. Má tedy silné, ale ohebné podrážky, pevně drží klenbu naši nohy, ale zároveň je dostatečně prodyšná, takže nechává naše nohy dýchat. Zato například halová obuv má podrážky tenčí, protože se počítá s tím, že ji využijeme na lepším povrchu, a není tedy potřeba taková ochrana kloubů. Co se prodyšnosti týče, i zde se musíme dívat na kvalitu, a vyhýbat se levným, a nedostatečným náhražkám. Sportovní obuv je nejlepší kupovat přímo v prodejnách zaměřených na sport, jako je třeba Sportoaza, kde si vybereme mezi nejkvalitnějšími produkty pro naši potřebu.

sportovní boty

Kalhoty

Kalhoty určené na sport by měly být přiléhavé, aby při sportu nezavazely, nebo se o něco nezachytávaly, ale nesmí nikde tlačit, ani škrtit. Ženy si volí především sportovní legíny, muži potom tepláky, nebo kraťase. Pokud se ale rozhodujete, jaké kalhoty koupit, jděte podle kategorií. Existují totiž kalhoty navržené na každý druh sportu, ať už se jedná o gymnastiku, atletiku, kontaktní sporty, běh, nebo třeba cvičení v posilovně. Stejně jako boty, by i kalhoty měly být dostatečně prodyšné, abychom zabránili opocení, a opruzeninám.

žena běhá

Vršek

Při výběru horního dílu sportovního outfitu se většinou už soustředíme spíš na postavu. Ženy s plochým břichem si rády obléknou jen sportovní podprsenku, zatímco ženy plnějších tvarů dávají přednost tričkům volnějším, nebo sportovním nátělníkům. Muži pak cvičí buďto v tílkách, nebo i bez.