Obývací pokoj jako centrum dění vašeho domuZe všech místností v domě je právě obývací pokoj tou nejvíce užívanou, a často také nejuniverzálnější. V obývacím pokoji hostíte návštěvu, odpočíváte zde u televize po náročném dni, listujete oblíbenou knihou, nebo pořádáte rodinné večery. Obývací pokoj má mnoho využití, a dle toho je potřeba jej rovněž zařídit, a přizpůsobit. Aby byl nejen praktický, ale rovněž stylový, můžete se inspirovat v časopisech o bydlení, nebo si nechat udělat návrh obývacího pokoje od profesionálního designéra, který zvládne spojit váš styl s vašimi potřebami, a přetvořit prostor v krásnou užitkovou místnost. Hledáte-li spolehlivé interiérové studio, můžete se nezávazně poptat u Bydesign, kteří tvoří ty nejlepší interiérové návrhy, a krásně zvládají i jejich realizaci. Jak ale zařídit obývák, aby byl pohodlný a praktický?

obývák s kuchyní

Televizor

Televizor se nachází v téměř každém obývacím pokoji. Velmi důležité je však jeho umístění. Můžete jej přimontovat ke zdi, takže nebudete potřebovat televizní stolek. Důležité ovšem je, aby byl postaven tak, aby na něj bylo vidět z každého místa v obývacím pokoji.

Pohovka

Co se pohovky týče, čím větší, tím lepší. Samozřejmě však musíte pracovat s prostorem. Pokud jej máte málo, můžete ke zdi přimontovat nejen televizor, ale místo knihovny, či skříně použít závěsné police, a využít tak co největší plochu pro umístění pohodlné pohovky. Ano, na pohovce není dobré šetřit, a vždy si ji raději osobně vyzkoušejte. Pohodlí je totiž na prvním místě.

prázdná místnost

Čím větší bude, tím více hostů můžete přivítat. Samozřejmě lze pokoj doplnit křesly, ale pohovku lze využít i jako místo na spaní, které se vám může hodit, pokud nemáte pokoj pro hosty. Ačkoliv kožená vypadá stylově, nehodí se na pravidelné používání. Ke kůži se v létě přilepíte, v zimě vás může studit, a po čase začne praskat, což také nevypadá nejlépe. Můžete si vybrat kombinaci materiálů, kdy na područkách a opěradle bude kůže, ale sedací prostor bude z jiného, pohodlnějšího materiálu. Od věci nejsou ani snímatelné potahy, pro případ, že máte domácí zvířata, děti, nebo jen rádi mlsáte u televize.

Konferenční stolek

Konferenční stolek se nejčastěji používá pro odkládání věcí jako je ovladač, miska s brambůrky, nebo nápoje. Měl by tedy mít velkou nosnost. Co se materiálu týče, sklo je dobré jen v případě, že máte čas jej pravidelně leštit. Na skle totiž zůstávají šmouhy a fleky.