Zaměstnání, které můžete dělat z domuMiliony lidí dnes pracují z domova. Další miliony lidí jsou podnikatelé a podle statistik můžeme během života vystřídat v průměru dvě až tři kariéry. Ať už končíte v jednom zaměstnání a hledáte jiné nebo si jen chcete přivydělat něco bokem, práce z domova je lákavá možnost. Práce z domova nabízí komfort, a dokonce můžete ušetřit například za dopravu. Výhodou je, že začít pracovat z domu můžete v podstatě okamžitě. Stačí si najít pár inzerátů, upravit životopis, napsat motivační dopis a hurá odpovídat na inzeráty.

laptop na stole, káva a telefonJeště rychlejší může být rozjetí vlastního podnikání, které můžete vykonávat také z domova. Výhodou podnikání z domova jsou bezesporu nízké vstupní náklady a s tím spojená nízká rizika v případě neúspěchu. Ten si ale nepřipouštějte a pusťte se rovnou do práce!
Jednou z poměrně lukrativních prací může být účetnictví pro jiné firmy. Přestože mohou být potřeba zkušenosti, školení nebo licence, jedná se o velmi zajímavou práci, ve které se dá posouvat neustále dál, a nakonec vybudovat vlastní společnost s mnoha zaměstnanci. Přitom vstupní náklady jsou nízké, přestože je potřeba mít potřebné odborné vědomosti. Výhodou je možnost zaměřit se na určité specifické odvětví jako daňové výkazy nebo finanční správy pro firmy.
černá sponkovačka
V práci můžete proměnit i svého koníčka. Takové zaměstnání vás bude zcela jistě bavit víc než činnost, kterou vykonáváte jako nutné zlo za účelem vydělat peníze. Vášniví kutilové mohou vyrábět na zakázku nábytek nebo nejrůznější vychytávky. Bastlíři si zase poradí s elektronickými udělátky a třeba takový manuálně zručný cyklista klidně může opravovat jízdní kola. Servis jízdních kol můžete zpočátku provozovat klidně doma a následně například pronajmout prostory pro skladování kol přes zimu s nabídkou posezónního a předsezónního servisu.
Z domu se dají skládat propisky, takových inzerátů je mnoho, jen pozor na podvody. Pokud se vám podaří takovou práci najít, jedná se o snadný přivýdělek. Drobné manuální práce jsou obecně vhodnou činností na doma. Například cukrárny vykupují loupané ořechy, které můžete vylouskat večer u televize.
Nabízejte konzultační a analytické služby menším podnikům. Výhodou je snadné rozšíření podnikání a možnost růstu. Stanovte si poplatek za hlavní činnost a vymyslete navíc doplňkové služby, ve kterých bude spočívat vaše přidaná hodnota, kterou se budete odlišovat od ostatních.
ruce opravují počítač
Následující zaměstnání se nedá vykonávat přímo z domova, ale můžete využívat vlastní auto, ze kterého nemusíte vůbec vystrčit nos. Jedná se o „ride-sharing“ neboli zpoplatněná spolujízda. Existují mnohé aplikace, ve kterých můžete nabídnout svezení vaším vozem pro lidi, kteří mají stejnou cestu. Další fází je pronajímat své auto jiným řidičům, když ho zrovna nepotřebujete.
Zaměstnání, která je možné vykonávat z domu je v současnosti mnoho, stačí si vybrat, které vám vyhovuje nejvíce.