Jaké to asi je, skočit z okraje světa?

Viktoriiny vodopády už nejsou jenom přírodní nádhernou v nepropustné džungli. Vede okolo nich silnice, nad řekou vede bytelný most, po kterém jezdí vlaky. Ale to není všechno, co Viktoriiny vodopády nabízejí.

Fascinující zážitek, to je pohled do nekonečné propasti

Pokud si přejte zažít neopakovatelnou dovolenou, kterou jednoduše nikde jinde na světě nezažijete, vydejte se do srdce Afriky, právě mezi státy Zambie a Zimbabwe, na řece Zambezi.

Jak si jistě pamatujete z hodin zeměpisu, byl to Emil Holub, který jako první místo okolo řeky Zambezi a okolo Viktoriiných vodopádů zmapoval. My dnes i díky němu víme, že Viktoriiny vodopády jsou široké osmnáct set metrů a padají do hloubky neuvěřitelných sto čtyřiceti metrů. Pokud si spočítáte průměrný tok vody v období dešťů, dojdete ke zjištění, že každou vteřinou se vodopády provalí více než pět set milionů kubíků vody. I toto je řadí na seznam největších vodopádů na světě, a také jako jeden z neopakovatelných přírodních divů světa.

Řeka Zambezi je široká skoro dva kilometry, načež se náhle propadá do těsné soutěsky, v níž proudí rychlým a prudkým tempem až do obrovského jezera Kariba.

1.       Vyrazte rybařit
V horní části řeky, před Viktoriinými vodopády, je ideální míst na pozorování nejrůznějších živočichů, lov ryb, ale také můžete vyjet na řeku ve šlapadlech nebo ve výletní lodi. Pro rybáře je zde sezona mezi květnem a listopadem, pak zde panuje období silných dešťů.
2.       Adrenalinové vodní sportování
Ve spodní části řeky se můžete těšit všem kajakům, raftování nebo jiným adrenalinovým sportům. Řeka zde je rychlá a nebezpečná, proto zde praktikují dobrodruhové sjíždění divoké řeky.
3.       Projděte se se lvy
Pouze u Viktoriiných vodopádů se můžete setkat s nabídkou procházky se lvy. Můžete se s nimi vydat na cestu podél řeky s rangerem, místním, který se lvy žije.

Posted in Nezařazené