Co koupit na sezení do obýváku?Je pravdou, že v bytě, respektive v domě, jsou mnohem důležitější místnosti, ale na vybavení obývacího pokoje nám záleží tak nějak nejvíce. Jedná se totiž o tu nejreprezentativnější část každého bytu a podle toho by tak měla tato místnost vypadat. A nejde jen o vizuální stránku věci, i když tu není vhodné úplně opomenout, ale mnohem důležitější je zaměřit se na funkčnost. To platí hlavně pro sedačky a pohovky, které by měly, co se týče vzhledu ladit s okolím, ale rovněž být i pohodlné a v neposlední řadě by měly mít i nějakou přidanou hodnotu navíc.
Stylová pohovka
Mezi takového pohovky se bezpochyby řadí i rozkládací gauče, které dokáží potěšit nejen svým vzhledem a jsou i dostatečně pohodlné, ale zároveň mají i něco navíc. A tím něčím je schopnost rozložit se do podoby postele. K čemu by vám takový transformer doma byl, ptáte se? Inu, ne každý má top štěstí a bydlí ve velkém bytě. Rozkládací pohovka tak může suplovat klasickou postel a případná ložnice se pak dá využít třeba jako dětský pokojíček nebo pracovna. Ovšem tento typ nábytku můžete využít i když máte bydlení dostatečně prostorné a z ložnice se za žádnou cenu stěhovat nechcete. Rozkládací gauč může fungovat jako provizorní postel pro návštěvy. Když přijede třeba takový strýček z Německa, přeci ho nevyhodíte spát do hotelu, případně ho nenecháte spát na zemi. Rozložené pohovka je rozhodně lepším řešením, které uvítají všechny zúčastněné strany.
Pohovka s polštáři

Dbejte na kvalitu

Vzhledem k tomu, že se rozkládací gauče používají v daleko větší míře než normální modely, ke zde ještě mnohem více důležité dbát na kvalitu provedení i materiálů. Přeci jen, když budete na pohovce přes den sedět a v noci pak spát, dostane pořádně zabrat. Aby vám pak vydržela dobře sloužit co nejdéle, nešetřete a pořiďte si takovou, která něco vydrží. Vynaložené peníze navíc se vám určitě bohatě vrátí.