Využití zeolitu do filtrace, k dekorativním účelům a pro likvidaci plísní a vlhkostiSnížíte zápach v domácnosti – zeolit je známý absorbent, umožňuje to jeho vnitřní krystalická struktura. Uvnitř se nachází mikroskopické chodbičky a komůrky, v nichž se zachycují dusíkaté látky a sloučeniny, které vyvolávají nepříjemný zápach. Zeolit se osvědčilo např. přidávat do odpadkových košů, do podestýlek domácím zvířatům a vkládat jej do obuvi, aniž byste museli sáhnout po drahém a syntetickém nepřirozeném antiperspirantu.

dámská obuv

Odstraňuje vlhkost – na vlhkost ve sklepích a v místnostech, které se jen sporadicky větrají, např. na chalupě, kam jezdíme jen o víkendech, najde minerál zeolit uplatnění. Vodní pára v ovzduší se zachycuje uvnitř v malých dutinkách a je zde uzavřená do té doby, dokud nezačnete větrat a snížíte v místnosti ještě více vlhkost díky suchému vzduchu zvenčí.

Likviduje plísně – vlhký a teplý vzduch je ideálním prostředím pro množení plísní, zvláště tam, kde se vyskytuje méně kyslíku. Zeolit je naopak pro plísně velkým nepřítelem, je známo, že jejich výskyt snižuje velmi významně, někdy až o téměř padesát procent. To se hodí i při skladování zeleniny a ovoce, kterou můžete na zeolit bez obav pokládat.

venkovní bazén

Bazénová filtrace – speciálně upravený zeolit do filtrace https://www.chlorito.cz/zeolit-do-piskove-filtrace s velikostí zrn od 0,6 do 1,2 milimetru, s ostrými hranami, se dnes úspěšně nasazuje do filtračních zařízení namísto křemičitého písku. Jeho filtrační schopnost zesilují zmiňované vnitřní dutinky a zároveň iontová výměna, kdy se za pohlcené dusitany, čpavek a další toxické látky uvolňují do okolního prostředí ionty některých potřebných minerálních prvků.

Obsyp kolem domu – oblázky a štěrk se již dlouhá léta používají pro dekorativní účely v exteriéru. Na zahradách se s nimi obsypávají skalničky, okrasné dřeviny, zasypávají se s nimi chodníčky a prostor kolem domovních základů. Nahradíte-li oblázky zeolitem, získáte něco navíc. Kromě atraktivního vzhledu především snížení výskytu lišejníků a mechů, hniloby a plísně.

5/5 - (1 vote)