Ukamenování, upálení, uvěznění za šortky…… Moderní středověk

·         Modlidby
Na samotné modlitbě není nic špatného. Pro některé z nás je to relaxační činnost, s jejíž pomocí se snažíme ospravedlnit lumpárny, co jsme provedli přes den. Pokud vám vaše víra nařizuje modlit se 5x denně (a to za téměř jakékoliv situace). Poté tedy může leckomu přijít divný člověk, který na nádraží těsně před odjezdem vlaku, klečí na koberečku a kývavými pohyby uctívá svého boha.

·         Tresty
Pokud u nás provedete špatnou věc, budete souzen demokratickým soudem. Pokud provedete něco v arabské zemi uctívající šaríju (nábožesko-právní nařízení), máte se na co těšit. Tresty jsou nemilosrdné. Desítky ran holí nejsou ničím neobvyklým. Brutalita je na denním pořádku.

Například pokud je žena obviněna z cizoložství – bude ukamenována, přičemž otec má právo první rány, aby očistil čest rodiny. Dokonce se myslí i na takové drobnosti jako je velikost kamenů. Nesmí být moc velký, aby nezabil již při první ráně. Horší je, pokud vás prohlásí čarodějnicí. Regulérně vás upálí, nebo rozporcují na kusy.

·         Pojištění
Pokud jste muslim, je pro vás pojištění nemyslitelné. Je o přímý zásah do Alláhovi vůle. Co se má stát, tak se stane.

·         Náboženská policie
Nemá nic společného s pořádkovou policií. Tato skupina fanatiků, podporovaných často vlastním státem, rozhoduje (zejména u žen) co je vhodné oblečení a co je nevhodné. Tresty jsou různé, od důrazné domluvy, přes pokutu až po pár ran lískovicí.

·         Absolutní zákaz alkoholu a cigaret
Vcelku pokroková myšlenka. Avšak tento zákaz, pod trestem uvěznění či zbičování, vrhá na celou ušlechtilou myšlenku temný mrak diktátorského religionistického režimu.

·         Toaletní papír
Teprve v roce 2015 došlo k převratné myšlence, že použití toaletního papíru bude muslimům povoleno. Pravidla záchodové hygieny byla sepsána dávno před vynálezem toaletního papíru. Dokonce se každý musí řídit jasnými pravidly. Přísný zákon například stanovuje, že muslimové musí u vykonávání potřeby dřepět nebo sedět (ne však stát), celou dobu musí mlčet a při odchodu ze záchodu vykročit s modlitbou na rtech zásadně pravou nohou.

Posted in Nezařazené