Samolepicí etiketa na kotouči do tiskáren i pro ruční popiskyNěkteré technické pomůcky v domácnosti, v kanceláři či v provozním výrobním prostředí nám připadají samozřejmé, a vnímáme je jako běžnou součást života. Mezi nimi se objevují i docela nenápadné samolepicí etikety. Mohou být rozmístěné v rovných arších nebo navinuté na papírovém kotouči. K čemu se vlastně samolepicí etiketa na kotouči hodí a kde najde tento výrobek uplatnění?

kancelářské potřeby

Do tiskárny – v současné době se samolepicí etikety navinuté na papírovém kotouči nejčastěji využívají do speciálních tiskáren pro termotransferový tisk nebo přímý termotisk. Rozdíly mezi oběma metodami spočívají hlavně ve způsobu potisku, u obou je tisková hlava v kontaktu s tištěným materiálem, ale u termotransferového tisku se využívá speciální pásky, která tiskovou hlavu více chrání a tím jí přidává na životnosti až téměř o polovinu. Obě metody mají však společného jmenovatele, a tím jsou samolepicí etikety na kotouči.

samolepicí papírky

Na malé etikety různých rozměrů se tisknou názvy výrobků, jejich složení, návody k použití včetně překladů do češtiny, symboly pro ošetřování, praní, ukládání a skladování a další informace. Samolepicí etikety jsou dnes součástí obchodní a výrobní sféry, aby zákazníci byli informováni o tom, co za své peníze nakupují. To ale není vše, kde se samolepicí etiketa uplatní.

Na ruční popisky – samolepicí etikety si můžete pořídit domů pro nejrůznější účely a nemusíte je vkládat do tiskárny. Mohou se vám hodit jako výhodné balení etiket pro označování potravin v mrazáku, v chladničce, trvanlivých potravin v zipových sáčcích, při ukládání sezonního oblečení do krabic či pytlů, při označování čistidel a chemických přípravků v dílně, při značení různého spojovacího materiálu (šroubků, hřebíčků) a v neposlední řadě i při zalepování obálek, krabic, papírových desek a dalších předmětů a balicího materiálu.