Umíte si v ložnici vytvořit tu správnou odpočinkovou atmosféru? Světlo je velmi důležité!
Aby se nám v ložnici dobře spalo, je zapotřebí umět si vytvořit tu správnou atmosféru. Vybavte si svou ložnici správně a zbytečně si nekažte dobrý spánek.

Umíte si v ložnici vytvořit tu správnou odpočinkovou atmosféru? Světlo je velmi důležité!

Chodíte do své ložnice jen spát? I když odpovíte ano, je vybavení této místnosti přesto důležité. Právě proto, že i spánek je pro nás velmi důležitý. Obvykle ale lidé tolik pozornosti své ložnici nevěnují, právě tahle místnost by ale měla být vhodně vybavená správným nábytkem i osvětlením, taky aby byly podmínky pro spánek vytvořeny co nejvhodněji. Jak si poradit s rozestavěním nábytku ale i s instalací osvětlení právě v ložnici?

vybavení ložnice

Všechno má své místo

Ložnice samozřejmě slouží ke spánku, příliš času tam během dne netrávíme, ale právě pro spánek si potřebujeme vytvořit tu pravou atmosféru. Důraz by pak měl být kladen na materiály, které se v místnosti, kde spíme, objevují, důležité je rovněž rozestavění nábytku a také osvětlení. Právě světlo nám totiž se zmíněnou atmosférou nejvíce pomáhá. Při výběru nábytku ale i textilií a dalších věcí do ložnice se snažte volit materiály přírodní a nezávadné. Až budete přemýšlet nad tím, jak rozestavíte postel, noční stolky či skříň, nezapomeňte, že jako první by měla své místo najít postel, u které dbejte na to, aby její čelo směřovalo ke dveřím. Když uleháme, měli bychom na dveře vidět, je to logické, spát se nám potom bude mnohem lépe.

Kam umístit světla?

Poté, co si uděláte jasno v tom, kde bude nábytek, jsou na řadě světla. Možností je celá řada, ale důležité je, aby osvětlení v ložnici bylo rovnoměrně rozmístěné. Klasicky to může být jedno stropní svítidlo jako hlavní zdroj a dále pak nesmí chybět malé lampičky, ty obvykle patří na noční stoleček. Stropní svítidla do ložnice můžete volit podle designu i podle velikosti. Někdo dává přednost menším svítidlům, které se dají rozmístit po celém stropu v ložnici tak, aby byl každý kout dobře osvícen.

jemné osvětlení

Pozor ale na intenzitu světla, v ložnici je lepší mít bílé a jemné světlo, které vám právě umožní navnadit se na spánek a na odpočinek. Výrazné světlo do ložnice nepatří, takže se mu vyhýbejte. Moderní osvětlení se dnes dá pořídit i na dálkové ovládání. To je praktické z mnoha důvodů. Nejenže si pak můžete zhasnout pohodlně z postele, ale můžete díky ovládání tlumit nebo přidávat intenzitu osvětlení dle libosti.