Nezapomínejte na upravené nehty!

Stydíte se za své neupravené nebo dokonce okousané nehty a chcete v zaměstnání nebo ve společnosti vypadat reprezentativně, jen zkrátka nevíte jak na to? Existuje několik způsobů jak udržovat vaše nehty upravené a krásné. Záleží jen na vás, zda dáváte přednost přírodním nebo umělým nehtům.

Přírodní nehty

Pokud patříte mezi odpůrce umělých nehtů, nemusíte zoufat. I přírodní nehty mohou vypadat krásně. Pokud se vám nehty neustále třepí a lámou, začněte s vitamíny, které je posílí. Kůžičku ošetřujte olejíčkem, pravidelně používejte krém na ruce. Pokud se rozhodnete pro lakování, vždy používejte průhledné podkladové laky pro ochranu přírodního nehtu.

Na závěr naneste opět průhledný lak, aby vaše manikúra déle vydržela. V lakování nehtů se meze nakladou, můžete volit vaše oblíbené barvy podle nálady i podle outfitů. Pokud jste zručná, můžete se navíc naučit nejrůznější druhy zdobení tenkými štětečky. Na internetu naleznete několik návodů v podobě videí, jak na to.

Gelové nehty

Pokud vám spíše vyhovují umělé nehty, které vydrží klidně i 3 týdny aniž byste o ně musela nějak pečovat, rozhodně zvolte gelové nehty. Zvolit můžete tvar i délku, které vám vyhovují. Experimentovat můžete také v případě zdobení, kde se meze nekladou. Oblíbené bývají třpytky, barevné gely, nebo jen klasická francouzská manikúra, která nikdy nezklame. Možná si myslíte, že gelové nehty musí být jen výrazné a nepřirozené. Gel lze nanést pouze na váš přírodní nehet a nemusí být prodloužen. Zároveň lze použít růžový gel, který napodobuje barvu nehtového lůžka a tak po jeho použité nehty vypadají přirozeně.

P-shine

Kosmetická metoda P-Shine je založena na přírodní technice úpravy nehtů. Nanášení je jednoduché, přirozené a hlavně funguje. P-Shine by si měly aplikovat ty ženy, jejichž nehty jsou roztřepené, lámavé a špatně rostoucí. Pozor, metoda se nehodí na tenké nebo úplně zničené nehty.

Tato metoda zajišťuje větší pevnost nehtu i pružnost nehtu. Zároveň ale nenarušuje metabolismus nehtového kořene ani nehtového lůžka a je tak šetrným způsobem jak upravovat nehty. Tuto metodu nabízejí téměř ve všech nehtových studiích, avšak pomocí P-Shine sady si ji můžete udělat i sama.

Nyní zbývá se jen rozhodnout, jaký způsob úpravy vašich nehtů zvolíte.