Terchová – rodiště Juraje Jánošíka: Rozhodně stojí za to navštívit.Obec Terchová je turistické centrum u pohoří Malá Fatra na Slovensku a také rodné město zbojníka Juraje Jánošíka. Spatřit zde můžete jeho monumentální sochu nebo navštívit Povážské muzeum Juraje Jánošíka. Socha měří 7,5 metrů a byla postavena v roce 1988 k 300. výročí narození Jánošíka.
horské hotely
Za vidění stojí i naučný chodník na hoře Oblaz, zaměřený na zdejší rostlinstvo a zvířectvo, jež je zakončen rozhlednou Terchovské srdce. Z této 30 m vysoké rozhledny je krásný výhled na celé město.
Věřící mají možnost zavítat do římskokatolického kostela sv. Cyrila a Metoděje, kde je mimo jiné k vidění vyřezávaný dřevěný betlém, který vás určitě nadchne.
Nezapomeňte se svézt Terchovským vláčkem. Po cestě si prohlédnete nádhernou přírodu a vyslechnete si spoustu zajímavých informací od průvodce. Vláček jezdí několik tras nebo okružní jízdy.
Zábavu s adrenalinem si užijete v lanovém parku Terchová. Najdete ho v centru města v borovicovém lesíku. Užijete si zde asi 40 m dlouhou chůzi po laně 3-7 m nad zemí, budete překonávat všelijaké lanové překážky a narazíte i na lanovky. Chcete-li si tento zážitek dopřát, musíte být alespoň 150 cm vysocí.
Dalším adrenalinovým sportem, který stojí za to vyzkoušet, je jízda na profi koloběžce. Na těchto speciálně upravených koloběžkách se svezete z vrcholu Štefanová nebo chata Vrátná.
horský hřeben
Terchová je výchozím bodem mnoha turistických cílů. Navštívit byste rozhodně měli např. Jánošíkovy díry. Ty se nachází v národní přírodní rezervaci Rozsutec, a na trase absolvujete chůzi po lávkách, stoupání po žebřících a polezete i s pomocí řetězů. Součástí Jánošíkových děr jsou Dolní, Nové a Horní díry. Projít lze jen jednou částí nebo i všemi. Záleží na vašich schopnostech a odhodlanosti. Tato soustava skal, kaňonů a vodopádů je domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat. Dojít můžete až na vrchol Velký Rozsutec (1610 m n.m.).

Posted in Nezařazené