Odkázaní na domov? Nudit se nemusíteAť už může za to, že nemůže jít s vašimi dětmi ven cokoli – třeba nemoc nebo nepříznivé počasí, věřte tomu, že jich můžete dokonale zabavit i doma a zapojit se s nimi společně do aktivity, která vás nudit nebude.
Vyžaduje to však vymyslet nápady, které vaše děti nadchnou natolik, že jim neřeknou „ne“ a vydrží u nich nějakou dobu s tím, že jich budou bavit.
hra Člověče

Bez společenských her – by to nešlo

Na trhu je nepřeberné množství společenských her, které jsou rozdělené do různých věkových kategorií. Pokud si jich tedy pořídíte, věřte tomu, že s nimi sklidíte u vašich dětí úspěch. I díky tomu, že se do nich zapojíte vy jako rodiče, jich budou zajímat a soustředit se na nich tak, aby z nich vyšly jako hráči, kteří zvítězí.
Kromě těch kupovaných, jich můžete zaujat i řadou vašich doma vyrobených nebo vymyšlených. Zapojit však musíte veškerou fantazii a přijít na nápad, který jich ohromí a budou se s ním ztotožňovat.
pastelky a omalovánky

Kreativní práce a zábava

S čím na nich rozhodně zapůsobíte je to, pokud jim poskytnete řadu tvůrčí činnosti, při které projeví jejich kreativitu a šikovnost. Pastelky, fixy, temperové, vodové nebo prstové barvy, řadu tvrdého papíru, a to i toho barevného, byste měli mít doma vždy po ruce a v dostatečném množství.
Na internetu můžete najít spoustu inspirace k výrobě různých předmětů, při kterých můžou nejen malovat, ale i lepit a stříhat a vytvořit tak to, co si doma později vystavíte nebo využijete i účelově.
A pochopitelně, že se musíte zapojit i vy jako dospělí, jinak to vaše děti budou pokládat za povinnost, která jich má zabavit a vás osvobodit od práce.

Dům jako bitevní pole

Kromě nepořádku, který doma máte (a nejste vůbec jediní) si udělejte z vaší domácnosti ještě větší bojiště, ve kterém se budou odehrávat různé bitvy.
Můžete se rozdělit na tábory a vyrobit si obyčejné bunkry z toho, co vám váš domov poskytne. Tato zábava se postará o odreagování nejen pro vaše děti, ale i pro vás a vyplní váš čas doma – na celé odpoledne. Důležité je vymyslet vhodné téma, například hra na vojáky, piráty nebo na strážce zákona, kdy se rozdělíte na policisty a zloděje.
A pokud se pro hru nadchnete i vy jako dospělí, děti rozhodně nudu z pohodlí domova – nijak nezaznamenají.