Jak na problémy s prostatou a močovým ústrojímZkuste to s vrbovkou malokvětou – tato méně známá bylinka vykazuje příznivé léčebné účinky na problémy s prostatou. Využívá se jako čajový odvar, přičemž nejsou známy žádné vedlejší účinky při správném dávkování. Vrbovka má příznivý vliv i na močové ústrojí mužů (i žen) a je vhodná i pro ženy, kterým může vypomáhat v období menstruačních cyklů a přechodu (menopauzy).

pivo a cigarety

Nepodceňujte adaptogenní rostliny – příznivý vliv na prostatu, močový měchýř, ledviny a mnoho dalších orgánů a funkcí v těle mají adaptogeny. Jsou to rostlinky, které obsahují zvýšené množství živin, a ty pak mohou předávat do lidského organismu v dobře vstřebatelné organické formě. Mezi adaptogeny patří velmi známý Ženšen korejský, Eleuterokok, Maca peruánská (černá, červená nebo žlutá), Rozchodnice růžová nebo Ashwagandha.

Adaptogenní rostliny působí v lidském těle jako všestranný dobíječ energie, harmonizátor a léčitel bez vedlejších efektů, můžete je užívat celoročně, nevzniká na nich závislost a nejedná se ani o jedovaté rostliny, ani o nebezpečné drogy.

zeleninový salát

Důležitá je i strava a pohyb – za potíže s prostatou si mohou někteří muži sami tím, že holdují nezdravému jídelníčku a životnímu stylu. V první řadě je důležité omezit kouření a konzumaci alkoholu, to se všeobecně ví a je to jeden ze základních momentů k úspěchu v cestě za vlastním zdravím. Dalším důležitým bodem je omezení nebo úplné vyloučení bílého pečiva, těstovin z bílé mouky a potravin s bílým rafinovaným cukrem. Bílé pečivo a chléb nahraďte výrobky z celých obilných zrn, jezte více luštěnin, které obsahují mnoho cenných proteinů a vlákninu. Raději každý den mísu salátu s ovocem či zeleninou, než posezení u TV s bramborovými lupínky, po večeři s talířem plným uzeného vepřového masa a bramborových knedlíků. A denně cvičte, choďte do schodů, jezděte na kole nebo si zaskákejte na trampolíně.