Víte, jak vyzrát na bydlení?Potíže s bydlením trápí celou řadu lidí. Tedy přesněji řečeno, mnoho lidí má potíže především s tím, že na vysněné bydlení z finančních důvodů nedosáhne. Je vůbec nějaká šance, takovou situaci změnit?

hypotéka

Skvělým řešením, jak se dobrat vlastního bydlení, a přitom neztroskotat na penězích, je pořízení mobilního domu. Pokud se vám taková myšlenka líbí, tak neváhejte a zjistěte si o mobilních domech co nejvíce informací. A nejlepší ze všeho je, vypravit se do centra vzorových mobilních domů, kde si vše důkladně prohlédnete a budete se moci rozhodnout, jaký dům je pro vás ten pravý.
Pokud jde o mobilní domy, mnoho lidí si pod tímto názvem představuje dům na kolečkách, něco jako karavan či maringotku. To je ovšem naprosto mylná představa. Jedná se o naprosto plnohodnotný způsob bydlení. Rozdíl oproti klasickým stavbám je jen v tom, že mobilní dům nemá pevné základy spojené se zemí, a proto nevyroste přímo na místě, ale na konečné místo jej doveze speciální vozidlo již v hotové a plně funkční podobě.

Žádné jiné rozdíly v bydlení v klasickém a mobilním domě prakticky neexistují. V mobilním domě najdete přesně vše potřebné, co je k životu potřeba, byť jeho rozměry jsou mnohem menší – můžete počítat s prostorem, který odpovídá velikosti menšího městského panelového bytu. Nicméně uvnitř vám nebude chybět nic podstatné, ať už jde o kuchyňský kout, obývací pokoj, sociální zázemí anebo ložnici. A postrádat nebudete ani žádný z vašich oblíbených spotřebičů. Uvnitř domu totiž rozdíl mezi klasickým a mobilním domem nepoznáte.

makléř

Pořídit si můžete buď sezónní anebo celoroční mobilní dům. Rozdíl je především v izolaci a zateplení takového domu a v ceně. Celoroční dům můžete obývat bez ohledu na počasí, ale jeho hodnota je přirozeně vyšší, takže pokud hledáte pouze chatu pro teplé období roku, zvolte si mobilní sezónní dřevostavbu.