Ochrana osobního automobilu
Garáž

Když se o auto budeme dobře starat, tak nám bude ještě dlouhou dobu věrně sloužit, protože péče a pravidelný servis má na vzhled a technicky stav rozhodně velký vliv. Velkou výhodou je garážování, protože v této stavbě neprší, nesvítí Slunce a také jsou tu rozumnější teploty. Nejlepší jsou garáže vytápěné či u rodinného domu, protože tu v zimě nemrzne a suché prostředí je mnohem méně rizikové pro tvorbu koroze. Jestliže máte na pozemku vhodné místo, tak si garáž můžete postavit.

auto v garáži

Není to až tak náročná stavba, ale měli bychom si na postup dávat pozor, aby nám bez problémů vydržela hodně dlouho. Když už ji stavíme, tak dobré použít kvalitní střechu a zateplení, aby nám nemovitost nepromrzala. Alternativou je postavit plechový přístřešek, který může být z hliníku, který dobře odolává třeba korozi. Garáž si můžeme také zakoupit, ale počítejte s tím, že ceny jsou dost vysoko a moc jich není.

Dřevěný přístřešek

Můžeme zvolit jednodušší stavbu, kdy budeme v podobě přístřešku, kdy nebudeme mít chráněny jednotlivé strany, ale rozhodně je to lepší, než kdyby vůz stál na ulici. Oblíbený je přístřešek na dvě auta, protože rodina může mít aut více, nebo druhé místo můžeme využít, když k nám přijede návštěva. Díky tomu, že hlavní konstrukce je ze dřeva, tak klidně může stavba stát u domu či na zahradě, protože nebude nijak esteticky vyčnívat.

vzácný veterán

Jednotlivé trámy jsou dostatečně tlusté, takže při dobrých zádech bude celá stavba stát naprosto pevně a nehne s ní ani silný vítr. Vše nás vyjde o dost, než kdybychom stavěli garáž. Stavbu přístřešku můžete zvládnou klidně sami, přičemž je podobná jako stavba pergoly, kde také všechno stojí na dřevěném rámu. Ten je vhodné namořit a natřít dobrou barvou, čímž dřevo ochráníme i proti škůdcům. Jednou za několik let je potřeba broušení a zase provést opakovaný nátěr.