Jak je to s degenerací mozkuV dnešní době nám rozvoj technologií svým způsobem ulehčuje život. Třeba bez počítačů si už málokdo dokáže představit běžný den. V průmyslové výrobě jsou rovněž nezastupitelné a zaujímají tam své místo. Zatímco v době totality se počítače teprve začaly integrovat, dnes jsou běžnou součástí naší společnosti. Dříve si lidé byli schopni hodně věcí zapamatovat a spoléhali se jen na to, co se naučili, nebo co se dalo vyčíst z knížek. Naproti tomu dnes si všechno vyhledají na internetu a mají všechny informace hned po ruce bez dlouhého přemýšlení. Proto bývá slovo degenerace spojováno s mozkem. Právě již zmiňované počítače nám umožňují vyhledat vše potřebné, aniž bychom museli zajít do knihovny, kde mnohdy ani nenajdeme to, co potřebujeme.

mechanika mozku

  • Podíváme-li se okolo sebe, zjistíme, že koloběh života se mění závratným tempem a co bylo včera, je dnes daleko výkonnější a modernější. Různé technologie nám přinášejí spoustu vymožeností moderní civilizace a člověk upouští od dřívějších návyků, kdy si na živobytí musel vydělat tvrdou fyzickou prací. Předešlé generace jsou toho příkladem. Od základu se změnil charakter práce, kterou za nás stále častěji vykonávají stroje. Lidé prosedí v kancelářích většinu dne, následně jedou z práce domů autem a doma usednou k televizi nebo opět k počítači. Začněte se více hýbat, předejdete tak obezitě, vysokému krevnímu tlaku a bolestem v zádech.

křivka mozku

  • Mnoho odborníků dospělo k tomuto závěru. Pokud nechceme, aby nám mozek degeneroval, musíme ho aktivně trénovat jako ostatní svaly v těle. Nejenom vhodným tělesným cvičením, ale v první řadě duševní činností. Zapojte mozek při luštění křížovek, hodně čtěte, umožněte mu vstřebávat nové podněty a impulsy, jezděte na výlety a poznávejte nová místa. Právě duševní činnost dokáže zpomalit nástup demence a je její nejlepší prevencí.

Posted in Nezařazené