Bazén potřebuje i vysavačBazén – jak by se dalo s trochou představivosti říci – připomíná v některých ohledech lidskou domácnost. Jenom si to vezměte:
Kolik jenom se toho v něm může vznášet, pokud to umožníme! Doma stačí nechat otevřená okna, tady ‚okno‘ jménem hladina, a už nám tam může skončit kdeco z okolí, prach, pyl, listí a kdo ví, co všechno ještě.
To vše vznášející se – lhostejno zda doma ve vzduchu nebo v bazénu ve vodě – dříve či později začne klesat, kam jenom to jde. V bazénu na dno, doma na podlahu.
Doma i v bazénu žije leckdo, kdo rozhodně nepřispívá k udržování čistoty. V domácnosti jsou to lidé, ve vodě všemožné mikroorganismy. A když je jeden nechá, dokážou nadělat pěknou paseku.
vlnky na hladině

A svým způsobem podobné jsou si bazény a lidské příbytky i v otázce řešení této situace. Můžeme to tak totiž nechat být a smířit se s tím, že to bude pro ostudu, nebo můžeme s onou špínou bojovat. Třeba vysavačem.
Vysavač v domácnosti a vysavač bazénu jsou si pak v některých ohledech také podobné. Prostě se umístí tam, kde je jich zapotřebí, zapnou se a vycucnou to, co na daném místě leží a nemělo by ležet. Normální vysavač tak činí zpravidla na podlaze a možná i některém nábytku, vysavač bazénový na dně a stěnách bazénu.
A výsledek? Ten je také v obou případech stejný. Jmenuje se čistota.
batole u bazénu

A v čem se takový bazénový vysavač liší od toho notoricky známého v domácnosti?
Může být ruční, připojený pomocí bazénové hadice přes skimmer k bazénové filtraci a ovládaný ručně pomocí teleskopické tyče.
Může být ale i poloautomatický či automatický, což se ocení zejména u bazénů větších rozměrů, kde by se člověk s tím ručním snad i uluxoval. Tyto mohou pracovat jako samostatná jednotka s vlastním filtračním systémem nebo být připojeny na jednotku bazénové filtrace.
A existují i vysavače vybavené záchytným tkaninovým sáčkem na nečistoty a vyžadující jen připojení k rozvodu vody, určené pro bazény bez filtrace.
Je tedy jenom na vás, zda a jaký vysavač si pořídíte. Ale pořídit byste si ho rozhodně měli. Abyste se nemuseli stydět za to, co by jinak z vašeho bazénu vzniklo.