Vyplatí se koupě generátoru?



Přiznejme si to, na elektřině jsme závislí. Jen díky ní můžeme svítit, vařit, pracovat a je s ní svázán obecně životní styl a zábava. Bez elektřiny nemáme prostředky, jak uchovat potraviny. Lednice by přestali fungovat a jídlo by se zkazilo. A kdyby se nezkazilo všechno, tak bychom měli omezené možnosti, jak jej ohřát. Mikrovlnné trouby jsou pouze elektrické. Zde ale můžete namítnout, že máme sporák s troubou. To máte sice pravdu, ale spousta sporáků je již indukčních, takže potřebují k provozu „šťávu“. To samé platí i o troubě.
červený kompresor.jpg
V tento moment si můžete myslet, že ti, co ještě doteď používají zemní plyn, mají vyhráno. A máte taky pravdu, tedy za předpokladu, že výpadek nebyl způsoben nějakou přírodní katastrofou a výpadek nebude delší jak dvacet hodin. V tom případě by se mohly přerušit i dodávka plynu. Jenže když se bavíme o těch extrémech, při takovém výpadku nás by nejvíce trápila voda. Ta by po dvaceti hodinách od přerušení dodávek elektrické energii přestala také proudit a to by bylo obrovský problém. Bez vody by mohla celá města žíznit, což by při dvaasedmdesáti hodinovém výpadku znamenalo nemalé ztráty na lidských životech. Nešlo by ve většině případů o dehydrataci jako takovou, spíše by se jednalo o infekční onemocnění způsobené kontaminovanou vodou. Ale vraťme se zpět. K čemu by bylo dobré takový generátor vlastnit?
starý stroj.jpg

Díky němu vaše schopnost udržet domácnost v normálním chodu během přírodní či jiné pohromy by se několikrát zvýšila. Ba dokonce v extrémních situacích může zachránit život. Lidé, co žijí v horách, vědí o tom své. Když pořádně nasněží, nemohou se klidně několik dní dostat z domu a občas se k tomu přidá odstávka vody či elektřiny, protože s pořádným sněhem přichází většinou pořádný mráz. „Takže se vyplatí koupě generátoru?“ Ano, pokud žijete výše v horách, je to nutnost. Pokud žijete v oblasti v mírnějším počasí, záleží, jak moc jste si (ne)jistí.

Posted in Nezařazené