Účelně a vkusně zařízená předsíňOslnivá kuchyň, plná moderních spotřebičů, reprezentativní obývací pokoj, vkusně zařízená koupelna, jen na tu předsíň se nějak zapomíná…Vstupní místnost patří mezi nejvíce opomíjené prostory v domě, přitom jsou to první, co návštěvu u nás přivítá. Mnohdy tmavý, nevytopený prostor, kam přišel dožít starý nábytek, který je nám líto vyhodit. Zařídit vkusně a prakticky předsíň však není vůbec složité, ani finančně nedostupné.

Hned na ráně

tmavá chodba

Vstupní část představuje povětšinou první kontakt s domovem po příchodu. Řada lidí mu přesto nevěnuje příliš velkou pozornost, malá komoda, věšáky, popřípadě botník. Není to ale trochu málo? V mnoha případech se jedná o malé prostory, u kterých je potřeba dlouze přemýšlet, zda o jeden botník navíc už nebude příliš. Důležité však je, aby i těch několik málo metrů čtvereční, které vstupní prostory skýtají, byly zařízené účelně, a přesto si tento prostor zachoval co možná nejvíce vzdušnosti a elegance. Zařízení takových prostor podléhá řadě otázek, které je zapotřebí si nejprve zodpovědět, než se vrhneme do bouřlivé a unáhlené přestavby. Kolik členů obývá domácnost? Jak často se tu vyskytují návštěvy? Je nutné do předsíně počítat i s velkou šatní skříní nebo jí bude možné umístit jinam? Samozřejmě jinak vypadají požadavky na místo ve velkometrážních bytech a jinak v garsoniéře. Vestavěné skříně Sten-skrine dokáží vyřešit problémy s malými prostory a využít i prostor, který by jindy zůstal nevyužit.

Výbava, bez které se neobejdete

úložný prostor

I když je předsíň miniaturních rozměrů, přeci jenom základní výbavu by postrádat neměla. Samozřejmostí je prvek po odkládání kabátů, bund a sezónního oblečení. Dále by neměl chybět šikovný a praktický botník, do kterého se vměstná přebytečná obuv. Součástí by mělo být i větší zrcadlo, které zároveň dokáže i opticky zvětšit stísněný prostor.