Kde vzít peníze na koupení domu?Ano, to je důležitá otázka. Už jste byli požádat o půjčku banku, ale tam jste nepochodili. Banka vám neschválila hypotéku. Bankovní ústavy mohou mít k tomuto kroku více důvodů, bankovní společnosti se například nezdála výše vašeho příjmu, nebo mohou podle záznamů v registrech zjistit, že jste se v minulosti opozdili s nějakou splátkou, nebo jste byli dlužníkem a dokonce vám hrozila exekuce. Proto vám nebyla bankou půjčka schválená.

house-for-sale-4503756_1280

Sice můžete roky šetřit, omezit své dovolené, kulturní a společenské akce, odložit koupi nového automobilu a potom, až našetříte potřebnou částku, koupit si svůj vysněný dům. Ale v době vašeho šetření uběhne spousta času. A nakonec dojdete ke zjištění, že za tu dlouhou dobu odříkání se už nedá sehnat dům v dobrém místě, s dobrou dostupností do obchodů a škol. Jaké tedy využít řešení? Dalším řešením je požádat o nebankovní hypotéku, a to u nebankovní společnosti, kterou nebude zajímat, jaká je výše vašeho příjmu, nebo že jste se v minulosti opozdili s nějakou splátkou, nebo jste byli dlužníkem a dokonce vám hrozila exekuce. Ne, tady je důležité, že jste schopni hypotéku splácet. A také u nebankovní společnosti nikoho nebude také zajímat, na co konkrétně půjčené finance chcete využít.

1

Máte také možnost dlouhodobého splácení hypotéky, a to až třicet let. Ale pozor, u uvedené hypotéky se finanční společnosti jistí, že budete řádně splácet. Jistí se tím způsobem, že klient musí dát do zástavy nemovitost, může to být například byt, chata, pozemek, nebo i komerční nemovitost. Nemovitost daná do ručení, po splácení půjčených peněz je ze zástavy vyjmutá. Nemusíte mít obavy, tento postup je daný zákony a navíc nad činností finančních společností dbá státní dohled a to pomocí dozoru České národní banky. Pokud nemáte čím ručit, může za vás ručit třetí osoba.

Posted in Web